tel. +48 91 45 32 478
ul. Zielonogórska 34B   Szczecin

Rozrząd

Szybka wymiana paska rozrządu Szczecin

Rozrząd jest mechanicznym systemem zarządzającym pracą silnika. Składa się z takich elementów jak: wał korbowy, wał rozrządu, rolki prowadzące, rolki napinające i pasek rozrządu. Zlekceważenie terminu wymiany paska rozrządu może zakończyć się remontem kapitalnym silnika. Uwaga! Wymiana samego paska to zbyt mało. Zazwyczaj wymieniamy także napinacz, rolki prowadzące, a czasem także zębate koła rozrządu.

Zadaniem paska rozrządu jest przekazanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory. Pęknięcie, poluzowanie paska lub naderwanie jego zębów powoduje zazwyczaj gigantyczne szkody i kończy się remontem głowicy lub co gorsza całego silnika. W naszym serwisie wymieniamy:

  • Rolkę napinającą (napinacz)
  • Rolkę (rolki) prowadzące
  • Uszczelniacze wałków rozrządu i wału korbowego

O bezawaryjnej pracy paska rozrządu decyduje wiele czynników – m.in. wytrzymałość samego paska, stan współpracujących z nim kół zębatych, stan rolek napinających oraz środowisko pracy, czyli mówiąc obrazowo ilość brudu pod pokrywą osłaniającą pasek.

Remont silników i rozrządu w Szczecinie

W większości przypadków pasek rozrządu wymienia się co 90 000 km, lub – jeszcze lepiej – co 60 000 km. Dla pewności wraz z wiekiem auta warto ten okres skracać. Okres do pierwszej wymiany „kompletu rozrządu” w fabrycznie nowym aucie powinien być nieco dłuższy niż w silniku dziesięcioletnim. Popularna wymiana paska rozrządu praktycznie zawsze oznacza wymianę wybranych elementów, które z nim współpracują.

Jeśli więc w Twoim aucie pojawiły się problemy z silnikiem i rozrządem? Warto zgłosić się do prawdziwych profesjonalistów. Naprawy główne silnika, szlifowanie wałków rozrządu i całkowita wymiana rozrządu dla naszych wyspecjalizowanych mechaników nie stanowią żadnego problemu. Zaufaj specjalistom i przyprowadź samochód do naszego Auto Serwisu Wyrwa w Szczecinie. Obsługa na najwyższym poziomie, właściwa diagnostyka silnika i szybka naprawa awarii czy szkody zagwarantują Twoje zadowolenie.

Grupa Wyrwa

Serwis opon w Szczecinie
wyrwaopony.pl

Serwis opon w Szczecinie

Zajmujemy się ogumieniem każdego rodzaju pojazdu. Oferta Serwisu Opon w Szczecinie obejmuje naprawy opon, wymianę sezonową i pompowanie kół gazem. Po każdym działaniu wykonujemy wyważenie kół i dajemy możliwość przechowania opon w naszych magazynach.

Wulkanizacja mobilna
wulkanizacja-mobilna.eu

Wulkanizacja mobilna

Wulkanizacja mobilna to rozwiązanie korzystne pod każdym względem. Dojeżdżamy do Klienta w obrębie Szczecina, Polic, Pyrzyc i Goleniowa oraz okolicznych miejscowości. Oferta dla samochodów ciężarowych i dostawczych oraz maszyn budowlanych, rolniczych.

Warsztat samochodowy
wyrwaszczecin.pl

Warsztat samochodowy

Naprawy główne silników, zawieszenia i hamulców, wszelkie naprawy bieżące w ofercie warsztatu samochodowego w Szczecinie wykonywane są solidnie i terminowo. Dokładna diagnostyka pozwala na kompleksową naprawę. Wyrwa Car zaprasza!