tel. +48 91 45 32 478
ul. Zielonogórska 34B   Szczecin

Wymiana płynów

Ekspresowa wymiana płynów w Szczecinie

Aby mechanizmy w samochodzie funkcjonowały prawidłowo należy dbać, kontrolować i regularnie uzupełniać płyny. Jest to niezwykle istotne i ważne, gdyż zaniedbanie tego może prowadzić do dużych i poważnych awarii, a także do narażenia bezpieczeństwa swojego lub swoich bliskich. Często także, przez zaniedbanie można doprowadzić do większych i bardziej kosztownych usterek. Dlatego też podstawowa znajomość rodzajów płynów i częstotliwość ich wymiany odgrywa ważną rolę w eksploatacji samochodu.

Płyny samochodowe, których poziom można sprawdzić i uzupełnić w Auto Serwis Wyrwa to:

  • Olej silnikowy
  • Olej w skrzyni biegów
  • Płyn chłodniczy
  • Płyn hamulcowy
  • Płyn do spryskiwaczy
  • Płyn wspomagania

W przypadku oleju silnikowego zawsze należy stosować taki płyn, który jest właściwy i zalecany przez producenta. Podczas znacznego obniżenia jego prawidłowego poziomu, należy go niezwłocznie uzupełnić, a między 15 000 a 30 000 km przebiegu wymienić. Okres ten znacznie może ulec skróceniu jeśli auto pokonuje często krótkie i częste dystanse. Fachowcy z serwisu Wyrwa dokonają szybkiej wymiany oleju silnikowego w samochodach każdej marki.

Wymiana płynów Szczecin i filtrów zgodnie z wytycznymi

Każdy z płynów czy to chłodniczy czy hamulcowy ma swój okres, po upływie, którego tracą one swoje właściwości. I tak na przykład wymiana płynu chłodniczego, hamulcowego powinna odbywać się co 2 lata. Zupełnie inaczej odbywa się kontrola oleju w skrzyni biegów, a jeszcze inaczej w przypadku płynów do spryskiwaczy, którego używa się i wymienia zdecydowanie najczęściej (zazwyczaj zmiana sezonowa z letniego na zimowy i na odwrót).

Należy dbać i kontrolować płyny w samochodzie, gdyż zmiana ich jest znacznie tańsza i bardziej opłacalna jak naprawa usterek w aucie. Podczas wymiany najważniejsza jest instrukcja obsługi samochodu, w której zawierane są zawsze zalecenia i wytyczne dotyczące terminów, dat wymiany oraz rodzajów środków i płynów jakie trzeba zastosować w danym pojeździe. Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego Wyrwa w Szczecinie na diagnostykę silnika, kontrolę, a także wymianę wszystkich płynów. Należy pamiętać, że właściwy nadzór i przestrzeganie zasad podwaja poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim powoduje prawidłowość funkcjonowanie auta zmniejszając ryzyko jego częstych uszkodzeń.

Grupa Wyrwa

Serwis opon w Szczecinie
wyrwaopony.pl

Serwis opon w Szczecinie

Zajmujemy się ogumieniem każdego rodzaju pojazdu. Oferta Serwisu Opon w Szczecinie obejmuje naprawy opon, wymianę sezonową i pompowanie kół gazem. Po każdym działaniu wykonujemy wyważenie kół i dajemy możliwość przechowania opon w naszych magazynach.

Wulkanizacja mobilna
wulkanizacja-mobilna.eu

Wulkanizacja mobilna

Wulkanizacja mobilna to rozwiązanie korzystne pod każdym względem. Dojeżdżamy do Klienta w obrębie Szczecina, Polic, Pyrzyc i Goleniowa oraz okolicznych miejscowości. Oferta dla samochodów ciężarowych i dostawczych oraz maszyn budowlanych, rolniczych.

Warsztat samochodowy
wyrwaszczecin.pl

Warsztat samochodowy

Naprawy główne silników, zawieszenia i hamulców, wszelkie naprawy bieżące w ofercie warsztatu samochodowego w Szczecinie wykonywane są solidnie i terminowo. Dokładna diagnostyka pozwala na kompleksową naprawę. Wyrwa Car zaprasza!